Fill 1Fill 1Fill 4Combined ShapeGroup Copymouse [#216]2270551226140528305663135680633517icons8:faxbx:bx-map2947986646094

ALMANYA ÇALIŞMA VİZESİ VE AİLE BİRLEŞİMİ

Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında, Almanya oldukça etkili bir sağlık sistemine sahiptir. En son tedavilerin ve modern tıbbi aletlerin kullanımı yüksek düzeyde bakım sağlar. Hastaneler ve yerel doktorlardan oluşan yoğun bir ağ, hastaların gerekli tıbbi hizmetleri hızla almalarını sağlar. Sağlık sektöründe gelişen dijitalleşme, tıbbi bakım için yeni fırsatlar yaratmaya devam ediyor.
Bu, verilerin elektronik hasta dosyaları aracılığıyla hızlı bir şekilde kullanılabilir hale getirilmesine veya dijital sağlık uygulamaları ve teletıbba erişim izni verilmesine olanak tanır. Almanya'daki sağlık sektörü bu nedenle yüksek düzeyde yenilik ile işaretlenmiştir ve dinamik bir ekonomik sektördür. 5,7 milyonu aşkın çalışanı ile Almanya'daki sağlık hizmetleri branşı da istihdam için önemli bir itici güçtür ve çalışan sayısı yıllardır sürekli artmaktadır. Hastalara iyi bakılmasını sağlamak için 400.000'den fazla doktor çalışıyor.

Çalışma vizesi vermenin şartları nelerdir?

Nitelikleriniz Almanya'da tanınmalı veya bir Alman yüksek öğretim kurumundan alınanlarla karşılaştırılabilir olmalıdır. Düzenlenmiş bir meslekte, yani sağlık mesleklerinde iş arıyorsanız, bir profesyonel uygulama izni gereklidir.

Almanya'daki bir işverenden gerçek bir iş teklifi aldınız mı?Öyleyse, tanınan niteliklerinizin işe alındığınız işi gerçekleştirmenize olanak sağladığından emin olmak önemlidir. Bu, ilgili mesleklerde istihdam edilebileceğiniz anlamına gelir.

45 yaşın üzerinde misiniz ve Almanya'ya ilk kez istihdam amacıyla mı geliyorsunuz?
Öyleyse, almayı düşündüğünüz pozisyon için brüt yıllık maaşınız enaz 46,860 Euro (2021'de) olmalı.

Doktorlar için giriş koşulları

Nitelikli istihdam elde etmek amacıyla vize veya oturma izni en fazla dört yıl süreyle verilir. Bir iş sözleşmesinin süresi daha kısa ise, sözleşme süresince ikamet izni verilir.

En az 4 yıl süreyle çalışma amaçlı oturma iznine sahipseniz, belirli şartların yerinegetirilmesi halinde yerleşim izni alma hakkınız olabilir. Bu, esasen kalıcı bir oturma iznidir. Kalıcı olarak Almanya'da yaşamak başlığı altında bunun hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ailenizle Almanya'da yaşamayı mı düşünüyorsunuz?Bu ikamet izni ile mümkün. Geçerli gereksinimlere ek olarak aklınızda bulundurmanız gereken her şey için bizimle iletişime geçin!