Fill 1Fill 1Fill 4Combined ShapeGroup Copymouse [#216]2270551226140528305663135680633517icons8:faxbx:bx-map2947986646094

Ücretli Meslek Eğitimi

Almanya’da okurken maaş alabileceğinizi biliyor muydunuz? Hemşirelik meslek okulları sayesinde eğitiminizi alırken eyalete bağlı olarak 900-1200 euro maaş alabilirsiniz.

“Almanya'dan İŞ” ile iş garantisi

Lise diploması ve B2 seviye Almanca ile Ausbildunglara gidebilirsiniz. “Almanya'dan İŞ” ile Almanya’da Hemşirelik Ausbildung’a giden adaylarımız eğitimlerini tamamladıktan sonra iş garantisi.. 

Maaşlı Meslek Eğitimi

 

Meslek Eğitim Programları bu anlamda dünyada benzeri sınırlı birkaç ülkede uygulanan özel bir modelde eğitim vermekte, bu kategorideki eğitim sistemiyle sektörlere iş sahasında da deneyim kazanmış kalifiye personeli yetiştirmektedir. Yetkin işletme ve kurumların katılımlarının entegre edildiği eğitim programı başlangıç ve mezuniyet aşamalarında devletin meslek odaları tarafından onaylanmaktadır.

Dual meslek eğitimi (Ausbildung) adı verilen program;

İşveren ve Meslek Okulu işbirliğinde Meslek Odaları onayı ve kontrolünde yürütülmektedir.

Program ortalama 3 yıl sürmekte, sistematik olarak branş eğitimi verilmekle birlikte program süresince % 70 oranında anlaşmalı işletme veya kurumlarda staj katılımı gerçekleşmektedir.

İşletmede uygulanan çalışma konseptinde pratik eğitim ile meslek akademisinde görülen teorik eğitim kombinasyonu uluslararası tanınmaktadır.

Öğrenciler işletmede geçirdikleri süre dolayısıyla branşa göre değişen miktarlarda 900 - 1.200 € arasında aylık maaş ile ücretlendirilmektedir.

Uluslararası öğrenci olarak Almanya’ya Ausbildung için gidebilir miyim?

1 Mart 2020 tarihli Almanya göçmen yasasında kapsamı genişletilen program için Türkiye’den başvuru yapılabilmektedir. Vizeye tabii uluslararası adaylar gerekli seviyede Almanca dil yeterliliğini henüz kendi ülkesinde de tamamlayabilecekleri gibi 25 yaş altı adaylar uzun dönem dil kursu kaydıyla birlikte bu amaçla Almanya’ya seyahat edebilirler.

Gerekli şartlar

  • Meslek Eğitim Programına Kabul için
  • Lise mezunu olmak
  • B1/B2 seviyesinde Almanca bilmek