Fill 1Fill 1Fill 4Combined ShapeGroup Copymouse [#216]2270551226140528305663135680633517icons8:faxbx:bx-map2947986646094

Almanya, 82 milyon nüfuslu gelişmiş bir Avrupa ülkesidir. Almanya siyasi olarak federatif bir yapıya sahiptir ve her eyalet de kendi iç işlerinde kısmen serbesttir. Ancak asıl federal başkent Berlin’dir. Almanya oldukça refah bir ülkedir ve kişi başına düşen gelir 48000 dolar kadardır. Almanya toplumsal yapı olarak da çok fazla milletin bulunduğu bir ülkedir. Elbette ülkenin en baskın nüfusunu Almanlar oluşturmaktadır. Almanların ardından %90’ı Hıristiyan olmakla beraber Müslümanlar ve Yahudiler de yaşamaktadır. Ayrıca Almanya’da kayda değer bir Türk nüfus da yaşamaktadır. Almanya yaşam şartları ve  refah seviyesinin yüksektir ve Almanya’da yaşayan nüfusun %78’i ekonomik kaygı duymamaktadır. 2020 yılı itibariyle Covid-19 salgınına rağmen işsizlik oranı %3.03 gibi çok düşük bir seviyededir. Aylık 2500 EURO kazanan bir 4 kişilik bir ailenin aylık ortalama mutfak giderleri 450 EURO civarındadır. Kira ve ulaşım giderleri yaşanan şehre göre değişiklik göstermektedir. Berlin’de yaşayan 4 kişilik bir ailenin ortalama yaşam masrafları 2800 EURO’dur. Nitelikli çalışan statüsüyle göç etmiş üniversite mezunu T.C vatandaşları 2020 yılında ortalama  olarak 4900 EURO maaş almaktadır. Eşleri çalışmasa bile bu miktardaki para her ay belirli bir birikim yapmaya olanak sağlamaktadır. Türkiye’den Almanya’ya göç edip bir süre çalıştıktan sonra geri dönen vatandaşlar genelde kayda değer bir birikimle yurda dönmektedirler. Almanya yaşam şartları bakımından birçok Avrupa ülkesinden de daha yaşanılabilir bir ülkedir.

 

Yönetim Şekli

Almanya Federal Cumhuriyeti 1949’dan beri demokratik, parlamenter bir federal devlettir. 1990’da yeniden birleşen Almanya’da 16 eyalet ve nüfusu 100 binin üzerinde olan 81 kent bulunmaktadır.

Şehir, eyalet

3,4 milyon nüfusuyla Berlin, Almanya’nın en büyük şehri, aynı zamanda başkentidir. Nüfusu milyonlara ulaşan diğer şehirler Hamburg (1,8 milyon) ve Münih’tir (1,3 milyon).

Demografi

80 milyonun üzerinde nüfusa sahip Almanya, Rusya’nın ardından Avrupa’nın en fazla nüfusa sahip ikinci ülkesidir. Nüfusun yaklaşık yüzde 7.7’sini göçmenler oluşturmaktadır.

Dil

Ülkenin resmi dili Almancadır, bunun yanında Türkçe, Kürtçe, Lehçe ve Rusça da konuşulan diller arasındadır. Ülke nüfusunun yüzde 67’si yabancı bir dili konuşabilmektedir.

Almanya Ekonomisi

Almanya bugün ABD, Japonya ve Çin’in ardından en büyük dördüncü ulusal ekonomidir. Öyle ki, Çin’in ardından dünyanın en çok ihracat yapan ikinci ülkesidir. Bir ihracat şampiyonu olan ülkede kazanılan her 4 avronun 1’inden fazlası ihracattan, her 5 iş olanağının 1’inden fazlası doğrudan ve dolaylı olarak dış ticaretten gelmektedir. Böylesi bir ticari hacme sahip olan Almanya Avrupa Birliği’nin can damarıdır.


Bilim ve Teknoloji

Almanya’nın bilim ve teknoloji alanındaki başarısı ülke ekonomisinin ileri düzeyde olmasını beraberinde getirmiştir. Almaya özellikle de fizik, matematik, kimya ve mühendislik alanlarında birçok dal bilim disiplininde öne çıkmıştır; Ülkedeki bilimsel araştırmalar; endüstri ve üniversiteler ve Max Planck Topluluğu gibi özel araştırma enstitüleri tarafından desteklenir. Almanya geçmişten beri çeşitli bilimsel alanlarda en göze çarpan araştırmaların bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

PEKİ SİZLERDE HAYATINIZA ALMANYA’DA DEVAM ETMEK İSTER MİSİNİZ?

Eğer aşağıdaki mesleklerden birine sahipseniz yada Almanya’da iş garantili meslek okuluna gitmek isterseniz. Bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

 

NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ?

- Almanca B2 seviyesinde sertifikaya sahip olmak Almanya’ya gitmek için en önemli şartlardan biridir. Uzman ve deneyimli kadromuzla sizi dil eğitiminde istenilen seviyeye en kısa zamanda ulaştıracak imkanlara sahibiz.

- Almanya’ya gidene kadar sizin adınıza vize işlemlerinin takibi deneyimli kadromuz tarafından yapılacaktır.

-Mesleğinizi Almanya’da devam ettirmek için gereken denklik şartları yine bizler tarafından yapılacaktır.

- Almanya’ya gitmeden iş sözleşmenizi imzalama fırsatını sunuyoruz.

- Almanya’ya gittikten  sonraki süreçte danışmanlık hizmetimiz devam edecektir.

DOKTOR FİZYOTERAPİST HEMŞİRE SAĞLIK PERSONELİ HEMŞİRELİK OKULU MÜHENDİS TEKNİK ELEMAN TEKNİK VE MESLEK OKULU